Aqua Peel (Hydro Cilt Bakımı)

Cerrahi müdahale olmaksızın ağrısız bir şekilde ölü dokuların temizlenmesini ve gözeneklerin açılmasını , bakteri ve parazitlerden cildin temizlenmesini , cildin içeriğinde ki yatıştırıcı ve nemlendirici aktif maddelerin bulunduğu solüsyon ile cildin yatışmasını ve nem almasını sağlar.

Aqua Peel uygulamasında mükemmel bir şekilde temizlenmiş olan cilt bir sonraki uygulama için zemin hazırlamaktadır. Aqua Peel tek başına uygulandığında dahi kısa sürede gözle görülür bir şekilde cildin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlar.
Dermapen

Dermapen cilt altında mikro kanallar açarak cilde yönelik yapılacak süreçleri hızlandıran etkili bir uygulamadır. Akne ve aknenin oluşturduğu izlerin giderilmesinde, genişlemiş gözenekleri küçültme işleminde, güneşten hasar görmüş ciltte ve cilt lekelerinde kullanılmaktadır. Ayrıca prp ve mezoterapi uygulamalarında cilt yenileme olarak kullanıldığı gibi cilt gençleştirme, cilt yenileme ve ince kırışıklıkların giderilmesinde de kullanılır.

Vitamin,lifting veya botoks etkili serum uygulaması yapılır.

Yoğun nemlendirici krem ile yüz masajı yapılarak seans tamamlanır.

Dermapen 15-20 gün aralıklar ile 4-6seans uygulanması tavsiye edilir. Seanslar 30-40 dakika arasında sürmektedir.
Cilt Bakımları

Dış etkenler, uv ışınları, yanlış beslenme alışkanlıkları, sigara ve diğer bağımlılıklar, stres vb. nedenlerle cildimiz zaman içerisinde dengesini kaybeder ve göz ile görünür problemler ortaya çıkar.

Düzenli yapılan cilt bakımları ilerleyen yaşlarda oluşabilecek kırışıklık, renk değişimi, deforme gibi problemlerin önlenmesi açısından önemlidir. Provita'da cilt bakımında Aqua Peel'den yaralanılmaktadır.
Kalıcı Makyaj

Kaş, göz-eyeliner, dudak ve makyaj için gerçekleştirdiği kalıcı makyaj uygulamaları, her danışanı için özel tasarlanmış birbirinden farklı uygulamalardır çünkü her yüz şekli, görünümü ve cilt tonu diğerlerinden farklılıklar gösterir.

Kalıcı makyaj kaş uygulamaları bunun en güzel örneğidir. 3D kıl tekniğinden ışık gölge ve tribal tekniğe kadar farklı teknikler kullanarak danışanlarına en yakışan ve çok doğal görünümlü kaşlar yaratır.

Kalıcı makyaj ile kaş uygulamaları, doğal ve yoğun görünüm, yüz hatlarının belirginleştirilmesi, yüz, saç ve kaş bütünlüğünün tamamlanması gibi ihtiyaçların giderilmesi için yapılan uygulamalardır.
İpek kirpik

Günlük hayatın yoğunluğu içerisinde göz makyajı yapmak için zaman ayıramayanlar tarafından tercih edilen ipek kirpik uygulaması yaz aylarında sıklıkla tercih edilmektedir.

İpek kirpik uygulaması sayesinde kirpik uzunluğu ve yoğunluğu artmaktadır. Uygulama esnasında kirpiklerin üzerine özel bir yapıştırıcı sürülmekte ve doğala en yakın kirpik kalınlığındaki ipek kirpikler takılmaktadır.

İpek kirpik uygulamasında kirpik dökülme evrelerinde yani 3-4 hafta sonra idame seansı uygulanmaktadır.

İpek kirpik uygulaması sonrasında su bazlı göz temizleme ürünlerinin kullanılmasına dikkat edilmelidir.
El-Ayak Bakımı

El ve ayak bakımı; tırnak yüzeyinin temizlenmesi ve parlatılması,tırnak dizaynı ve sertleşmiş derinin giderilmesi işlemidir.

ProVita'da uygulanan el-ayak bakımları; batık tırnaklar, diyabetik ayak bakımları, mantarlı tırnak bakımları, nasır bakımı, çatlak topuk bakımları, deri deformasyonu, deri ve tırnak sertleşme ve kalınlaşma gidericilerdir. Ancak hiçbir rahatsızlığı olmayan kişilerde de periyodik el ayak bakımı aynı özel eğitim almış podolog tarafından yapılmaktadır. Bakımlar esnasında Ayak Sağlığı Protokolü uygulanmakta ve Gehwol ürünleri kulanılmaktadır.

Sistemin ve kullanılan cihazların menşei Almanya'dır. Ayak bakımında pedikürden farklı olarak ayaklar suda bekletilmez. Kuru sistem uygulanır. Pedikür işleminde ponzalama sırasında, ölü dokunun yanı sıra, canlı dokuların da yok edildiği bilinen bir gerçektir. Bakımda ise, gereksiz doku kaybı önlenir. İşlemler sırasında kullanılan freze ve el aletleri özel sterilizasyona tabi olup, bulaşıcı hastalık riski tamamen ortadan kaldırılır.
Epilasyon

Epilasyon kıl kökünü tahrip ederek, yeni kıl üretimini engelleyen işlemdir.

Seans sayısı ve aralığı kıl yapısına ve rengine göre değişir. Genellikle ilk 3 seans 45 günde 1; daha sonrasında ise 2 ayda 1 uygulanmaktadır.